Archív článkov

Čo priniesol nový zákon.

30.09.2014 12:09
(Podľa denníka SME) Od októbra čakajú vlastníkov v bytovkách zmeny. Nové znenie má zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Okrem iného novela zmenila spôsob hlasovania na schôdzi alebo zhromaždení vlastníkov, ako aj pravidlá pre písomné hlasovanie. „Doplnili a spresnili sa pojmy a...

Prečo ešte stále máme staré rozvody tepla v pivniciach ?

11.08.2014 21:49
  Už viac ako rok je v prevádzke nové teplovodné vedenie, ktoré je vrdené mimo bytových domov. Aj napriek tomu straré vedenie ostalo v našich pivniciach. Pán predseda SBD sľúbil prípad riešiť. Po prvých jednaniach sa ďalej nič nedeje a staré vedenia "krášlia" , ale najmä znehodnocujú náš...

Čo hovorí zákon o zvolávaní schôdzi vlastníkov.

11.08.2014 21:41
§ 14 (1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o spoločných častiach domu a spoločných zariadeniach domu, spoločných nebytových priestoroch, príslušenstve a pozemku na schôdzi vlastníkov....

Ako je to, ak sa schôdza nezvolá podľa zákona ?

11.08.2014 21:21
Ak sa nedodrží predpísané oznámenie o konaní schôdze (napríklad nie je dostatočne dlho pozvánkou na meno  vopred oznámená), môže byť vyhlásené aj hlasovanie na nej za neplatné - z tzv. procesných dôvodov? Áno, takéto zhromaždenie je neplatné, resp. môže mať informatívny charakter a nemožno...

Aké dane platíme v porovnaní s inými mestami

24.01.2013 20:36
Porovnajte si dane v Revúcej a inde na Slovensku. http://hnonline.sk/c1-59170570-aku-dan-za-nehnutelnost-zaplatite-vo-vasom-meste

Ako je to s odpratávaním snehu z mestského chodníka.

20.01.2013 16:35
Kliknite si na odkazy a prečítajte si. http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/je-povinnost-odpratavat-sneh-z-chodnikov-sulade-ustavou.html Iný názor http://www.pluska.sk/plus-7-dni/komentar-tyzdna/07/povinnost-odhrnat-chodniky-pri-dome-je-idiotsky-zakon.html  

Ako sa zvoláva domová schôdza

14.01.2013 22:55
Ako sa zvoláva domová schôdza Schôdzu alebo zhromaždenie vlastníkov bytov má právo zvolať správca alebo rada spoločenstva vlastníkov bytov alebo štvrtina vlastníkov samostatne – ak o to predtým požiadali správcu alebo radu a nevyhoveli im do 15 dní. Oznámenie o schôdzi vlastníkov musí byť v...

Ako hlasovať, ak má byt viac vlastníkov.

23.09.2012 23:15
Chcem sa opýtať, ako si správne vysvetliť § 14 odstavec 5. Každý vlastník za každý byt a nebytový priestor v dome, alebo spoluvlastníci, majú jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor. Máme dvoch vlastníkov jedného bytu s podielom 1/6 a 5/6 pri písomnom hlasovaní som ich počítal...

Musí byť vlastník členom bytového družstva ?

26.07.2012 22:12
Vlastníci bytov sa pýtali odborníkov: Nemáme aj my ( a nielen náš BD ) podobné problémy ? Sme vlastníkmi bývalých družstevných bytov, ktoré sme si odkúpili do osobného vlastníctva. Správcom bytového domu ostalo družstvo. Ak si vlastníci chcú u správcu uplatňovať svoje práva majú postupovať...

Ako sa zvolávajú schôdze vlastníkov

15.07.2012 16:51
Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o spoločných častiach domu a spoločných zariadeniach domu, spoločných nebytových priestoroch, príslušenstve a pozemku na...
Záznamy: 1 - 10 zo 17
1 | 2 >>